Rritje hydroponic Luleshtrydhe: Si të rritet luleshtrydhe në tuaj?

Luleshtrydhe janë fruta shumë të shijshme dhe aromatike që kanë përfitime të mira shëndetësore. Pra, shumë rritet një hobi për të kultivuar luleshtrydhe në shtëpitë e tyre sidomos me metodat hydroponic e kultivimit. Ndërsa sistem hydroponic mbështet rritjen e bimëve, është e rëndësishme që të përqëndrohet në aspekte të tjera të rritjes së bimëve. Fara e duhura ose fidanë duhet të zgjidhet për bimët që të jenë të shëndetshme.

Hydroponic Strawberries2 Growing Hydroponic Strawberries:How To Grow Strawberries On Your Own?

Patch luleshtrydhe rritur në këtë mënyrë duhet atëherë të jetë e produktivitetit më të madhe dhe cilësi. Duke kërkuar për ecurinë e rritjes është gjithashtu e rëndësishme; siguruar zhvillimin e rrënjëve në mënyrë që ata mund të mbështesin rritjen e përgjithshme të uzinës. Kjo mund të bëhet duke zhytje nyjen rrënjë kurorë të uzinës dredhëzave në rrënjë promovimin e zgjidhjeve dhe të mesme në rritje.

Luleshtrydhe nevojë për nivele të mira lagështia kështu që është ideal për të mbuluar prerje në një plastike mbuluar me dritën e diellit mbi ta. Rrënjët zhvilluar mirë atëherë mund të trajtohet me zgjidhje antimicrobial dhe frigorifer në një mbulesë plastike për një periudhë prej 2 deri në 5 muaj që të sigurojë një atmosferë të simuluar dimrit. Së fundi bimët janë tani të gatshëm për rritje në sistem hydroponic.

Ju mund të përdorni të sistemeve të vazhdueshme ajrim si në metodën NFT hydroponic, kopsht i lehtësuar etj për luleshtrydhe është ideal që ju të përdorni kopsht i metodës lehtësi përfshin furnizimin e zgjidhje lëndë ushqyese të bimëve që janë në rritje në gota neto në një kanal të rrjedha e ujit. Ujit është recirculated vazhdimisht me anë të një pompe uji që thithë zgjidhje ushqyese nga rezervuarit dhe kalon në atë mënyrë që tubi rrenjet bimore absorbuar zgjidhje që është e mbushur me përbërësit vitale dhe oksigjenit.

Për këtë metodë të bimëve lulushtrydhe duhet të vendosen në gota neto që janë të prefilled me fishekëve balte për mbështetje. Këto gota neto të para-trajtuar me pH ujë të ekuilibruar për të paktën gjysmë ore në mënyrë që fishekëve nuk pi lagështi nga rrënjët e bimëve. Bimë luleshtrydhe pastaj mund të futet në të mesme në mënyrë që 3/4 th e kurorës së impiantit mbetet nën mesme.

Zgjidhje lëndë ushqyese mund të jenë të përgatitur duke përdorur pako lëndë ushqyese që janë lehtësisht të tretshëm në ujë. Ka kaq shumë ushqyesve në dispozicion në treg të tilla si të rriten të mëdha, lulëzim tigër, organike lëndë ushqyese, të pasurimit lëndë ushqyese, rritet lëndë ushqyese, ushqyesve Bloom. Luleshtrydhe rritet më mirë kur ushqyesve të tilla si rriten të mëdha dhe lulëzim tigër janë përdorur.

Pasi të shpërndajë përzierje lëndë ushqyese në ujë në raport përshtatshme si të drejtuara, pH e zgjidhjes duhet të kontrollohet. Idealisht pH duhet të jetë në rangun e 5.8 dhe 6.2 për rritje ideale. Në rast se ju jeni duke zëvendësuar zgjidhje lëndë ushqyese çdo 2 javë ju mund të kaloni matjen e pH tani dhe pastaj. Gjithashtu të siguruar ventilim të mirë dhe rrezet e diellit për të luleshtrydhe të rritet të paktën për gjashtë deri në shtatë orë e diellit. Ju mund të zgjedhin për lightings fluoreshente për sistemet hydroponic shtëpie.

Lajme Rreth hydroponic Luleshtrydhe:
Hydroponic Luleshtrydhe rritje Këshilla
Hydroponics Sistemit rritje
Ushqejë hydroponic Luleshtrydhe

Kjo hyrje ishte postuar në hydroponic luleshtrydhe . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>